Την έκανε… πίτσα γιουβεντίνα! (Εφημερίδες 13-09)

Τσάμπιονς Λιγκ / Μπάρσα – Γιουβέντους 3-0: Ένας αστεράτος Λέο Μέσι, με ένα νταμπλ, ηγήθηκε της Μπάρσα κόντρα στην Γιουβέντους στην πρεμιέρα της ομάδας στο Τσάμπιονς Λιγκ

Ρόμα – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0: Η Ατλέτικο συγχώρεσε

Σέλτικ – Παρί Σεν Ζερμέν 0-5: Σοουτάιμ της Παρί

Ρεάλ Μαδρίτης – ΑΠΟΕΛ (21:45): Ο Κριστιάνο επανεμφανίζεται

Ένας γιγαντιαίος Μαρκ Γκασόλ στέλνει την Ισπανία στα ημιτελικά

Ευρωμπάσκετ: Γερμανία – Ισπανία 72-84

MUNDO DEPORTIVO

IL DIVO

Τσάμπιονς Λιγκ / Μπάρσα – Γιουβέντους 3-0: Ο Μέσι σφράγισε την Μπλαουγκράνα «βεντέτα» πετυχαίνοντας δύο γκολ και φτιάχνοντας αυτό του Ράκιτιτς – Ο αστέρας, ο οποίος επιτέλους νίκησε τον Μπουφόν, ηγήθηκε μιας Μπάρσα πολύ ανώτερης στο δεύτερο ημίχρονο

Ρόμα – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-0: Απόλυτη «Ροχιμπλάνκο» κυριαρχία που δεν μεταφράστηκε σε γκολ

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο επιστρέφει κόντρα στον πιο αδύναμο αντίπαλο

Ρεάλ Μαδρίτης – ΑΠΟΕΛ / Λίβερπουλ – Σεβίλλη (21:45)

Μαρκ και φουλ για όλα

Ευρωμπάσκετ: Γερμανία – Ισπανία 72-84 / Ένα ρεσιτάλ του μικρότερου των Γκασόλ (28 πόντοι) λυγίζει την γερμανική αντίσταση και βάζει την Ισπανία στα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει την Σλοβενία

L’ ESPORTIU

ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ

Τσάμπιονς Λιγκ / Μπάρσα – Γιουβέντους 3-0: Ο Μέσι κρίνει με μια ακόμα μεγάλη επίδειξη την πρώτη μονομαχία του Τσάμπιονς Λιγκ κόντρα σε μια ακίνδυνη Γιουβέντους

Όταν δεν είναι ο ένας, είναι ο άλλος

Μπάσκετ – Ευρωμπάσκετ: Με ένα φοβερό τρίτο δεκάλεπτο (16 πόντοι σε τέσσερα λεπτά), ο Μαρκ Γκασόλ πάει την Ισπανία στα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει την Σλοβενία

Οι εκκρεμείς προκλήσεις του Τόνι Μπόου

Μηχανοκίνητος: Το 2018 μπορεί να ξεπεράσει το ρεκόρ νικών του Λάμπκιν (99)

Ολυμπισμός: Η ΔΟΕ θα επιβεβαιώσει σήμερα τους Αγώνες στο Παρίσι 2024 και στο Λος Άντζελες 2028

MARCA

ΕΔΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 9ΑΡΙ

Ρεάλ Μαδρίτης – ΑΠΟΕΛ (21:45): Ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ επιστρέφει και αναβάλει το ντιμπέιτ για μια εναλλακτική στην επίθεση

ΕΔΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ 10ΑΡΙ

Μπάρσα – Γιουβέντους 3-0: Ο Μέσι ξεκαθαρίζει λογαριασμούς με την Γιουβέντους και αναβάλει το ντιμπέιτ για την έλλειψη ενισχύσεων

…ΚΑΙ ΕΔΩ Η MCN

Σέλτικ – Παρί Σεν Ζερμέν 0-5: Επίδειξη σκοραρίσματος των Μπαπέ, Καβάνι και Νεϊμάρ στην Γλασκόβη

GAZZETTA DELLO SPORT

ΖΑΛΙΣΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΣΙ

Πικρό Τσάμπιονς Λιγκ, η Γιούβε χάνει 3-0 – Εξωγήινος ο Λέο: Με δύο διαμάντια, ένα δοκάρι και σπουδαία στατιστικά εκτοξεύει την Μπάρσα στο «Καμπ Νόου» – Παίκτης από άλλο πλανήτη

CORRIERE DELLO SPORT

ΥΠΟ ΤΟΝ ΜΕΣΙ

Πικρή επιστροφή στο Τσάμπιονς Λιγκ για την Γιούβε που λυγίζει από τις μαγείες του Λέο: Νταμπλ γκολ και καθοριστική μπούκα στο γκολ του Ράκιτιτς (3-0) – Αλέγκρι: «Η Μπάρσα έχει έναν εξωγήινο που αλλάζει εικόνα στα παιχνίδια»

TUTTOSPORT

ΚΑΜΠ ΝΟΟΟΟΟΟ!

Ρεβάνς της Μπαρσελόνα στο Τσάμπιονς Λιγκ: Η Γιούβε κατατροπώνεται (3-0), ύστερα από ένα καλό πρώτο ημίχρονο. Πολλοί παίκτες ανεπαρκείς (Άλεξ Σάντρο 4 / Μπενατιά 4 / Ιγκουαΐν 4 / Ντιμπάλα 4 / Ντόουγκλας Κόστα 4), άλλη μια σφαλιάρα σε στιλ Κάρντιφ